اخبار

آموزش نصب انواع ویندوز

آموزش-نصب-ویندوز

اگر سرعت اجرای برنامه‌های سیستم شما کم شده است و یا اینکه ویروس‌ها و بد افزار‌ها به محیط ویندوز شما حمله کرده اند، یکی از بهترین راهکارهای رفع این مشکل تعویض ویندوز است. در این زمان باید سخت‌افزار سیستم خود را برای انتخاب سیستم عامل مناسب بررسی نمایید. این موارد شامل میزان حافظه داخلی، رم و سرعت پردازش CPU ، سرعت و حافظۀ کارت گرافیک است.

نصب ویندوز 11

سخت افزار مورد نیاز برای نصب ویندوز 11

برای نصب ویندوز 11 باید مادربورد شما دارای دو ویژگی سخت افزاری TPM 2.0  و Secure Boot باشد. این دو ویژگی سیستم‌های زیادی را از نصب ویندوز 11 محروم می‌کند. سیستم شما برای استقاده از ویندوز یازده به رم 2 گیگابایت،حافظه هارد 64 گیگ، پشتیبانی از  TPM 2.0 در UEF، پردازنده مرکزی حداقل یک گیگاهرتزی و پشتیبانی از Secure Boot نیاز دارد.

در اولین مرحله از آموزش نصب ویندوز 11، فلش قابل بوت را به لپ‌تاپ وصل کنید و  لپ‌تاپ خود را ریستارت نمایید. 

حال پیش از شنیدن صدای بوق یا بیپ، با زدن یکی از دکمه‌های F2 یا  F12 (در لپ تاپ) یا Delete در کامپیوتر (PC)، واردتنظیمات بایوس شوید. 

اگر دکمه Fn در لپ‌تاپ شما فعال است، دکمه‌های F2 یا F12 یا Delete را در ترکیب با دکمه Fn فشار دهید. 

بعد از ورود به تنظیمات BIOS، با استفاده از کلید‌های ذکر شده در راهنما در پایین صفحه به منوی Boot بروید و  USB قابل بوت را به عنوان اولین گزینه بوت انتخاب کنید. با زدن دکمه F10 و با تایید تغییرات (Yes) دستگاه ریست می‌شود.

اگر در هنگام بوت نصب ویندوز 11 با این پیغام “Press any key to boot from CD-DVD” را ملاحظه کردید،  یک کلید را فشار دهید تا بوت انجام شود.

آموزش-نصب-ویندوز-11

در پنجره جدید زبان، زمان و واحدها و کیبورد محیط نصب را تنظیم نمایید.

آموزش-نصب-ویندوز-11

دکمه Install Now را بزنید تا فرایند نصب آغاز می‌شود و به مرحله بعد بروید.

آموزش-نصب-ویندوز-11

در این مرحله، از شما سریال لایسنس ویندوز درخواست می‌شود. بر روی گزینه  “I don’t have a product key ” کلیک کنید.

آموزش-نصب-ویندوز-11

در پنجره جدید، نسخه‌های مختلف ویندوز 11 نمایش داده می‌شوند. از آنجایی که از نسخه غیر رسمی ویندوز استفاده می‌کنید، نسخه Pro را انتخاب کنید. در حال حاضر تنها نسخه 64 بیتی برای نصب ویندوز 11 در اختیار کاربران قرار گرفته است.

آموزش-نصب-ویندوز-11

در این بخش بر روی عبارت “I accept license terms” کلیک کنید تا تیک بخورد و بعد Next را بزنید.  

آموزش-نصب-ویندوز-11

در این مرحله دو گزینه برای نصب ویندوز 11 وجود دارد. گزینه  Custom Installation را انتخاب کنید. با انتخاب آن ویندوز قبلی شما پاک خواهد شد. همچنین امکان پارتیشن بندی هارد در این گزینه وجود دارد.

آموزش-نصب-ویندوز-11

درایوهای هارد ظرفیت آن‌ها نمایش داده می‌شوند. اگر ویندوز برای اولین بار بر روی لپ‌تاپ نصب می‌کنید، با عبارت “Drive 0 unallocated Space” مواجه می‌شوید. و این یعنی هیچ درایوی در هارد شما ایجاد نشده است. 

با انتخاب هارد و کلیک بر روی دکمه New در پایین، پارتیشن‌های مورد نظر خود را بسازید. بهتر است حجم درایو سیستم‌عامل یا ویندوز بالای 70 گیگابایت باشد. 

  اگر پارتیشن‌بندی در لپ‌تاپ شما انجام شده است، کافیست درایو C را انتخاب کنید. در صورت تغییر نام درایو Cبا مشکلی مواجه نمی‌شوید. درایو را با کلیک بر روی Format، فرمت کرده و سپس بر روی دکمه Next کلیک کنید. 

آموزش-نصب-ویندوز-11

 در این مرحله ویندوز شروع به کپی فایل‌های مورد نیاز و نصب سیستم‌عامل می‌کند. مدت زمان مورد نیاز برای اتمام این مرحله متناسب با سخت‌افزار شما  متغیر است.

آموزش-نصب-ویندوز-11

بعد از اتمام این مرحله کامپیوتر ریستارت می‌شود. هیچ دکمه‌ای را فشار ندهید تا ویندوز شروع به کار کند. حالا نوبت به انجام تنظیمات شخصی و راه اندازی ویندوز در فرایند آموزش نصب ویندوز 11 می‌رسد. این مرحله با پنجره‌ای به شکل زیر آغاز می‌شود. این تنظیمات شامل اتصال به اینترنت، ساخت User و اتصال به اکانت مایکروسافت و تنظیمات زبان و ساعت ویندوز 11 می‌شود.

بعد از پایان این تنظیمات وارد محیط سیستم عامل لپ تاپ خود خواهید شد و می‌توانید درایوها و نرم‌افزارهای مورد نیاز خود را نصب نمایید.

آموزش-نصب-ویندوز-11

سخت افزار مورد نیاز برای نصب ویندوز 10 

قبل از هر چیز مشخصاتی سخت‌افزاری سیستم خود را برای نصب ویدوز 10 بررسی نمایید. بر روی آیکون My Computer در ویندوز XP یا Computer در ویندوزهای 7 و 8 کلیک راست کنید. با انتخاب گزینه Properties، صفحه‌ای با عنوان Systemرا خواهید دید. در این صفحه بخشی با عنوان System وجود دارد. در این قسمت مشخصات پردازنده (Processor)، حافظه موقت رم (RAM) و نوع سیستم شما (۳۲ بیتی یا ۶۴ بیت) را خواهید دید.

 تنظیمات اولیه برای نصب ویندوز

هنگام نصب ویندوز 10، صفحه زیر در ابتدا به شما نمایش داده می‌شود. این صفحه برای تنظیم زبان نصب (Language to install)، نحوه نمایش زمان (Time and currency format) و زبان کیبورد (Keyboard or input method) است. بر روی گزینه «Next» کلیک کنید. اگر از این مرحله رد شدید نگران نباشید چرا که تنظیمات زبان کیبورد و زمان بعد از نصب ویندوز نیز قابل تغییر و سفارشی‌سازی هستند.

نصب ویندوز

نصب ویندوز 10

در این گام، صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد. برای رفتن به گام بعدی، کافی است بر روی گزینه Install now کلیک کنید.

آموزش-نصب-ویندوز

اجرای تنظیمات فعالسازی ویندوز

در صورتی که کدی برای فعالسازی ویندوز دارید، آن را در کادر مخصوص وارد کرده و گزینه Next را انتخاب کنید. در غیر اینصورت،‌ با کلیک بر روی «I don’t have a product key»، به گام بعدی خواهید رفت.

آموزش-نصب-ویندوز

در صورت نداشتن کد فعالسازی، هیچ مشکلی در روند نصب ویندوز رخ نخواهد داد. در این حالت، 90 روز برای فعالسازی ویندوز فرصت خواهید داشت. شما می‌توانید بعد از نصب کامل ویندوز، در فرصت مناسب اقدام به فعالسازی آن کنید.

انتخاب ورژنصب ویندوز

در این مرحله ویرایش Windows 10 Pro را انتخاب و سپس بر روی گزینه Next کلیک کنید.

آموزش-نصب-ویندوز

تایید مقررات ویندوز

در این مرحله با زدن تیک کادر کنار گزینه I accept the license terms و کلیک بر روی Next، به گام بعدی منتقل می‌شوید.

آموزش-نصب-ویندوز

انتخاب شیوه نصب ویندوز

 دو گزینه مانند شکل زیر برای شما نمایش داده می‌شود. یکی از این گزینه‌ها برای بروزرسانی ویندوز فعلی و دیگری برای نصب ویندوز جدید است. برای نصب ویندوز جدید بر روی گزینه Custom: Install Windows only (Advanced) کلیک کنید تا به گام بعدی بروید.

 انتخاب پارتیشن نصب ویندوز

در این گام باید درایو (Drive) یا پارتیشن (Partition) مورد نظر برای نصب ویندوز را انتخاب کنید. به این منظور، ابتدا پارتیشن مورد نظر (همان درایوری که ویندوز قبلی بر روی آن نصب شده است) را انتخاب کنید. با کلیک بر روی گزینه Format در پایین کادر پارتیشن‌ها، هشداری برای تایید فرمت کردن اطلاعات این پارتیشن باز می‌شود. گزینه OK را در این کادر انتخاب کنید. با کلیک بر روی Next، فرآیند نصب ویندوز بر روی پارتیشن انتخاب شده آغاز می‌شود.

آموزش-نصب-ویندوز

انتظاربرای  نصب کامل فایل‌های ویندوز

صفحه‌ای مشابه تصویر زیر باز می‌شود. تا ظاهر شدن تیک سبز در کنار تمام عنوان‌ها منتظر بمانید. پس از اتمام این مرحله، کامپیوتر به صورت خودکار ری استارت می‌شود.

آموزش-نصب-ویندوز

تنظیمات راه اندازی ویندوز 10

بعد از نصب فایل‌های ویندوز و ری استارت شدن کامپیوتر، فرآیند آماده‌سازی فایل‌ها شروع می‌شود، که اتمام این مرحله چند دقیقه طول می‌کشد.

انتخاب کشور محل زندگی

دراین صفحه کشور محل زندگی خود را انتخاب کنید. با اسکرول کردن در لیست می‌توانید کشور ایران را با عنوان انگلیسی Iran پیدا و انتخاب کنید. با کلیک بر روی گزینه Yes، به گام بعدی بروید.

آموزش-نصب-ویندوز

تنظیم زبان اصلی کیبورد

صفحه مربوط به انتخاب زبان اصلی کیبورد ظاهر می‌شود. در صورت تمایل می‌توانید با اسکرول کردن در لیست، زبان فارسی را با عنوان Persian یا Farsi پیدا کرده و به عنوان زبان اصلی کیبورد انتخاب کنید. البته در صورتی که قصد دارید دو یا چند زبان را به کیبورد خود اضافه کنید  بدون تغییر گزینه پیش‌فرض، بر روی Yes ‌کلیک کنید. همچنین امکان انتخاب زبان فارسی یا هر زبان دیگری در گام بعدی نیز وجود دارد.

آموزش-نصب-ویندوز

تنظیم زبان دوم کیبورد

در این مرحله  زبان دوم را به تنظیمات کیبورد اضافه کنید. با انتخاب، گزینه Add layout، صفحه‌ای مشابه با صفحه مرحله قبل باز می‌شود. به منظور اضافه کردن زبان فارسی،‌ عنوان Persian یا Farsi را پیدا کرده و با انتخاب  Yes به مرحله بعدی منتقل خواهید شد.

تنظیم نوع کاربری ویندوز

بعد از تنظیم زبان‌های کیبورد، صفحه تنظیم نوع کاربری ویندوز ظاهر می‌شود. گزینه اول، ویندوز را برای استفاده شخصی و گزینه دوم ویندوز را برای استفاده سازمانی تنظیم می‌کند. با انتخاب هر یک از این گزینه‌ها،‌ کلید Next ‌در پایین صفحه از حالت خاموش به روشن تغییر خواهد کرد. گزینه متناسب با نیاز خود را انتخاب کرده و بر روی Next‌ کلیک کنید.

آموزش-نصب-ویندوز

ساخت حساب کاربری ویندوز به روش آفلاین

از شما خواسته می‌شود تا نام کاربری، ایمیل یا شماره تلفن متصل به حساب مایکروسافت خود را وارد کنید. در آموزش ما، نیازی به انجام این کار نخواهد بود. بر روی گزینه Offline account کلیک کنید.

آموزش-نصب-ویندوز

وارد کردن نام کاربری

اگر پس از انتخاب گزینه Offline account با صفحه زیر مواجه شدید، گزینه No را انتخاب کنید.

آموزش-نصب-ویندوز

نام کاربری مورد نظر خود را در کادر مخصوص وارد کرده و بر روی Next کلیک کنید.

وارد کردن کلمه عبور و راهنمای رمز عبور

یک کلمه عبور مناسب برای حساب کاربری خود انتخاب کرده و بر روی Next کلیک کنید. پس از این کار، صفحه مشابه صفحه قبل باز می‌شود که از شما می‌خواهد با وارد کردن دوباره کلمه عبور و کلیک بر روی Next، صحت آن را تایید کنید.

پس از تایید رمز عبور، صفحه‌ای برای وارد کردن یک راهنما (Hint) به منظور یادآوری راحت‌تر کلمه عبور باز خواهد شد. در صورت تمایل می‌توانید راهنمای کلمه عبور را در کادر مخصوص تایپ و با کلیک بر روی Next به مرحله بعد بروید. توجه داشته باشید که راهنما نباید همان کلمه عبور یا شامل بخشی از آن باشد.

دستیار شخصی کورتانا

در این صفحه، از شما خواسته می‌شود تا تنظیمات مربوط به دستیار شخصی «کورتانا» (Cortana) را انجام دهید. برای نصب سریع‌تر ویندوز پیشنهاد می‌کنیم بر روی گزینه No کلیک کنید تا مستقیما به مرحله بعد بروید.

تنظیمات حریم خصوصی

به منظور حفظ حریم خصوصی بهتر است با کلیک بر روی کلید کنار گزینه‌ها، وضعیت تمامی آن‌ها را از Yes به No تغییر دهید. در انتها، بر روی گزینه Accept کلیک کنید.

آموزش-نصب-ویندوز

تنظیمات اضافی ویندوز

بخش تنظیمات حریم خصوصی، معمولاً آخرین مرحله در نصب و راه‌اندازی ویندوز 10 است. با این وجود، اگر بعد از این مرحله با صفحات دیگری رو به رو شدید، بر روی Next و Accept یا گزینه‌های دیگری نظیر Do it later و No, thanks کلیک کنید.

مرحله آخر نصب ویندوز

بعد از انجام تمام گام‌های بالا، صفحه زیر نمایش داده می‌شود. این صفحه به معنای اتمام فرآیند نصب ویندوز و نهایی سازی خودکار برخی از تنظیمات است.

آموزش-نصب-ویندوز

نهایی سازی خودکار تنظیمات ویندوز چند دقیقه طول می‌کشد. پس از اتمام این فرآیند، نصب ویندوز 10 به طور کامل انجام می‌شود و صفحه «دسکتاپ» (Desktop) به همراه منو «استارت» (Start) به نمایش درمی‌آید.

آموزش-نصب-ویندوز

نصب ویندوز 8

سیستم‌عامل ویندوز 8 دارای تغییرات بسیاری  نسبت به ویندوز‌های سابق شرکت مایکروسافت، یعنی Windows XP و Windows Se7en است.
 

آموزش-نصب-ویندوز-8.1

DVD ویندوز 8 را در داخل دستگاه قرار دهید و سیستم را ریستارت کنید.

تنظیمات بایوس

پس از ریستارت شدن دستگاه در صفحه اول کامپیوتر و پایین صفحه، کلید مخصوص ورود به تنظیمات بایوس دستگاه را نوشته است. دکمه را فشار دهید تا وارد تنظیمات بایوس شوید.

آموزش-نصب-ویندوز-8.1

(این دکمه معمولا Del, F2 یا F12 است)

بعد از ورورد به تنظیمات بایوس، قسمت Boot را پیدا کنید و گزینه اول بوت (First Boot) را روی CD/DVD تنظیم کنید. سپس تنظیمات را ذخیره کنید و از بایوس خارج شوید.

بعد از ریستارت شدن سیستم، کامپیوتر از روی DVD ویندوز 8 راه اندازی می‌شود.

ممکن است پیغامی مثل Press any key to boot ظاهر شود. در این صورت یکی از کلید‌های صفحه کیبورد را بزنید تا وارد نصب ویندوز شوید.

پس از ورود به صفحه نخست باید زبان مورد نظر خود را مشخص کنید. زبان انگلیسی را انتخاب کرده و کلید Next را فشار دهید.

آموزش-نصب-ویندوز-8.1
آموزش-نصب-ویندوز-8.1
آموزش-نصب-ویندوز-8.1
در این صفحه نوع ویندوز مورد نظر خود را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که x86 به معنی ویندوز 32 بیتی و x64 به معنی ویندوز 64 بیتی است.

پس از انتخاب نوع ویندوز مورد نظر به صفحه بعد خواهید رفت. در این صفحه تیک I Accept The Licence Terms را روشن کرده و Next را بفشارید.

در این بخش باید نوع نصب را مشخص کنید.

روش Upgrade یعنی ویندوز قبلی خود را به روز کنید که در این روش تمامی اطلاعات شما باقی خواهد ماند.

روش Custom یعنی شما ویندوز قبلی خود را به صورت کامل حذف کنید و ویندوز جدید را نصب کنید.

روی Custom کلیک کنید.

در این صفحه می‌توانید پارتیشن‌بندی را انجام دهید.

پارتیشن‌بندی به معنی بخش‌بندی کردن هارد است.

روی Drive Options کلیک کنید.

سپس در بخش باز شده پایین صفحه روی New کلیک کنید.

حجم پارتیشن خود را مشخص کنید.

با کلیک روی OK پارتیشن جدید ساخته خواهد شد.

سعی کنید از تمام حجم هارد خود استفاده کنید و تمام آن را پارتیشن‌بندی کنید.

حال پارتیشنی که می‌خواهید در آن سیستم‌عامل را نصب کنید انتخاب کرده و گزینه Format را بزنید.

اگر سیستم شما از قبل پارتیشن‌بندی شده باشد شما نیاز به پارتیشن‌بندی ندارید و تنها کافیست درایو مورد نظر را انتخاب و Format کنید.

پس از کلیک روی Format گزینه OK را بزنید.

پارتیشن مورد نظر خالی می‌شود. روی آن کلیک کنید و Next را بزنید.

توجه داشته باشید که اگر پارتیشن را پاک نکنید دستگاه شما دارای 2 ویندوز خواهد شد.

نصب شروع خواهد شد.

پس از نصب به صفحه شخصی‌سازی ویندوز وارد می‌شوید.

در این صفحه ابتدا رنگ قالب ویندوز خود را انتخاب کرده سپس نام کامپیوتر خود را بنویسید.

روی Next کلیک کنید.

در صفحه بعد دو گزینه وجود دارد. می‌توانید خودتان سیستم را دستی تنظیم کنید یا از تنظیمات پیش فرض استفاده کنید.

روی Use Express Setting کلیک کنید و به صفحه بعد بروید.

این صفحه مخصوص اتصال به شبکه‌های مختلف است.

اگر می‌خواهید به شبکه‌های اینترنتی متصل شوید گزینه اول و در غیر این صورت گزینه دوم را انتخاب نمایید.

این صفحه مربوط به تنظیمات آپدیت ویندوزاست.

نوار اول صفحه مشخص کننده آپدیت ویندوز است.

اگر از ویندوز اصلی استفاده نمی‌کنید روی Dont Set Up Windows Update کلیک کنید.

اگر می‌خواهید درایور‌ها به صورت اتوماتیک دانلود شوند گزینه دوم را روشن نمایید.

سه گزینه پایین مربوط به تنظیمات امنیتی اینترنت اکسپلورر هستند که می‌توانید آن‌ها را خاموش کنید.

در این صفحه مایکروسافت از شما درخواست میکند تا اجازه دهید که مشکلات بوجود آمده در سیستم شما را به صورت خودکار برای این شرکت ارسال کند.

می‌توانید تمامی این گزینه‌ها را خاموش کنید.

این صفحه نیز ادامه صفحه قبل است.

در این صفحه می‌توانید یک ایمیل معتبر وارد نمایید و از مزایای آن در ویندوز خود استفاده کنید.
اما استفاده از این سیستم دردسر‌های فراوانی دارد. به همین منظور می‌توانید روی Sign In Without Microsoft Account کلیک کنید تا بدون ایمیل وارد ویندوز شوید.

در این صفحه برای تایید این که میخواهید بدون ایمیل وارد ویندوز شوید روی گزینه Local Account کلیک کنید تا به صفحه بعد بروید.

در صفحه آخر یک نام کاربری و رمز برای سیستم خود انتخاب نمایید و روی Finish کلیک کنید.

مراحل نصب به پایان رسیده. می‌توانید از ویندوز خود استفاده کنید.

آموزش نصب ویندوز 7

سیستم مورد نیاز برای نصب ویندوز 7 :

حافظه (RAM) : حداقل 1 گیگابایت برای ویندوز 32 بیتی ویندوز 7 یا 2 گیگابایت رم برای ویندوز 64 بیتی ویندور 7

پردازنده (CPU) : حداقل تک هسته‌ای 1 گیگاهرتزی

فضای هارد (HDD) : حداقل 16 گیگابایت فضای خالی برای ویندوز 32 بیتی ویندوز7 و 20 گیگابایت برای ویندوز 64 بیتی 7

گرافیک (VGA) : حداقل 128 مگابایت با پشتیبانی DirectX9.0

نصب ویندوز 7

باید تنظیمات مادربورد شما به گونه‌ای باشد که پس از ری‌استارت کامپیوتر، ابتدا بوت از CD ROM یا DVD ROM انجام شود. در بیشتر مادربردهای گیگابایت  کلید F8 و F12 می‌باشد .زمانی که سیستم  را روشن می‌کنید در ابتدا کلید بوت شدن را نمایش می‌دهد، کافی است کلید مورد نظر را زده و از صفحه‌ای که باز می‌شود درایو را انتخاب کرده و بعد کلید Enter را بزنید.

همچنین می‌توانید پس از لود شدن صفحه اول مشخصات، کلید Delete را چند بار فشار دهید تا وارد صفحه آبی رنگ تنظیمات مادربورد یا در واقع همان قسمت بایوس ( Setup ) شوید. سپس در آن به دنبال گزینه  Advance BIOS Features  رفته و در آن تنظیمات بوت را به شکل زیر تغییردهید :

cd rom—————first boot device

floopy————— second boot device

hard disk ———-third boot device

سپس کلید F10 را برای ذخیره و خروج انتخاب کنید.

وقتی DVD نصب را گذاشتید سیستم را ری استارت کرده تا توسط  DVD  راه انداز بارگذاری شود و چند ثانیه زمان دارید تا کلید Enter را بزنید.بعد از زدن اینتر شروع به بوت شدن می‌کند.

در مرحله بعد برنامه نصب شروع به فعالیت کرده و در صفحه پیش رو باید تنظیمات کشور، فرمت زمان محلی و نوع زبان صفحه کلید خود را انتخاب کنید. البته بعد از نصب  ویندوز  نیز می‌توانید این تنظیمات  را انجام دهید.

در صفحه بعد اگر می‌خواهید از ابتدا روی یک پارتیشن جدید و خالی ویندوز را نصب کنید، فقط گزینه  Install Now کلیک کنید .

حال از صفحه‌ای که باز می‌شود نوع ویندوز خود را انتخاب کنید.

 قبول کردن شرایط مجوزو انتخاب  گزینه   I accept the license terms

در صورتیکه می‌خواهید نسخه قبلی ویندوز (به عنوان مثال XP ) که در کامپیوتر شما نصب شده است به Windows 7 ارتقاء پیدا کند گزینه اول را انتخاب نمائید. این گزینه فقط زمانی در دسترس هست که یک نسخه از ویندوز در کامپیوتر شما نصب شده باشدو در صورتی که می‌خواهید ویندوز قبلی را پاک کرده و ویندوز جدیدی نصب کنید بر روی گزینه Custom کلیک کنید.

اگر هاردی که ویندوز 7 بر روی آن در حال نصب شدن است یک هارد نو می‌باشد و تا به حال ویندوزی بر روی آن نصب نشده  است  کافیست بر روی گزینه Drive Options کلیک کرده  سپس بر روی گزینه New کلیک کنید و ظرفیت درایو C خود را به گیگابایت انتخاب کنید (اگر درایو C خود را برابر با 15 گیگابایت  قرار دهید باید عدد15000 را وارد کنید (1 GB = 1024 MB)

اگرهاردیسک شما قبلا دارای ویندوز XP یا هر ویندوز دیگری باشد کافیست درایوی که ویندوز بر روی آن نصب است را انتخاب بر روی گزینه Load Drive  کلیک کرده و از گزینه‌هایی که در اختیار شما قرار می‌گیرد گزینه Format را زده و بعد از آن بر روی کلید Next کلیک کنید.

نصب و راه اندازی ویندوز هم اکنون آغاز خواهد شد. پس از تمام شدن این 5 مرحله نصب صفحه لود شدن شدن پیش روی شما خواهد بود. پس از ری استارت شدن و لود مجدد برنامه باید نام کاربری خود را وارد کنید و بعد از آن بر روی کلید Next کلیک کنید. در صورتی بخواهید برای سیستم خود رمز گذاشته و از اطلاعات آن محافظت کنید یک رمز عبور برای یوزر کاربری خود در نظر بگیرید.

 اگر گزینه اول را کلیک کنید که آپدیت های جدید از طریق اینترنت بر روی رایانه شما نصب می‌شود و اگر گزینه دوم را بزنید، فقط آپدیت های مهم بر روی کامپیوتر شما نصب می‌شود، می‌توانید گزینه سوم را تیک بزنید تا هیچ آپدیتی روی ویندوز شما انجام نشود.

گر سیستم‌عامل ویندوز 7 خود را به صورت اورجینال خریداری کرده‌اید که یک شماره سریال به شما داده می‌شود که باید در کادر مربوطه در این مرحله وارد کنید و اگر هم به صورت دانلودی یا از فروشگاه های نرم افزاری خریداری کردید که دوباره یک سریال نامبر در یک فایل TXT یا متنی به شما داده می‌شود که باید در این کارد وارد کنید. تنظیمات زمان و تاریخ خود را بسته به کشور مورد نظر انتخاب کرده و بر روی گزینه Next کلیک کنید. در لیست Time Zone تهران را انتخاب کنید.

نوع کامپیوتر خود را بسته به اینکه سیستم شما خانگی باشد یا در شبکه استفاده می‌شود را انتخاب کنید. بر روی گزینه اول کلیک کنید. بعد ازانتخاب شروع به لود کردن می‌کند.پس از این مرحله ویندوز7 خود را برای تنظیمات دسکتاپ  آماده می‌کند .با انجام درست این مراحل نصب ویندوز با موفقیت انجام می‌شود. پس از اتمام نصب و دیدن دسکتاپ کافیست درایورهای کارت‌گرافیک و مادربورد خود را درون درایو خود گذاشته و آنها را نصب کنید تا مراحل نصب  به طور کلی تمام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.