اخبار

برای مشاهده کلیک کنید!

حفظ امنیت در حین خرید اینترنتی

زندگی ما سال‌هاست که به طور فزاینده‌ای با فناوری آمیخته شده است .کنفرانس ویدئویی و رسانه‌های اجتماعی به ما این امکان را می‌دهد که در فاصله زمانی دور از هم ارتباط داشته باشیم‌، اما همچنین ما را در برابر مجرمان سایبری آسیب پذیرتر می‌کند. در این مقاله‌، ما برخی نکات ایمنی حریم خصوصی اینترنت را به شما ارائه می‌دهیم تا بتوانید رد پای خود را در دنیای دیجیتال مدیریت کنید.

کار از راه دور و افزایش پلتفرم‌های فناوری در طول COVID-19 مسائل فیشینگ و امنیت را در سراسر جهان افزایش داد. این درست است که اگر یک پایگاه مالی یا فروشگاه خرید اینترنتی  دچار نقض داده شود‌، نمی توانید کارهای زیادی انجام دهید. با این حال، دستورالعمل هایی می‌توانند به شما در محافظت از خود در برابر سرقت هویت‌، بدافزارها و سایر تهدیدات امنیت سایبری کمک کنند.

اطلاات حساب‌های آنلاین خود را خصوصی نگه دارید.

مدیریت تنظیمات حریم خصوصی به گونه‌ای که اطلاعات شخصی شما در رسانه‌های اجتماعی قابل مشاهده نباشد‌، راهی ساده برای افزایش حریم خصوصی آنلاین شما است. به این ترتیب‌، شما اطلاعات شخصی خود را با کارفرمایان‌، غریبه‌ها و مجرمان سایبری احتمالی به اشتراک نمی گذارید.

هنگام ثبت نام UPS توجه کنید.

هنگام ثبت نام در حساب‌های جدید‌، اطلاعات شخصی نام کاربری و آدرس ایمیل خود را حفظ کنید. علاوه بر این‌، هنگام ثبت نام در شبکه‌های اجتماعی جدید یا حساب‌های ایمیل‌، اغلب از شما خواسته می‌شود با کاربرانی که قبلاً در مخاطبین خود دارید ارتباط برقرار کنید. به جای این کار بهتر است دوستان خود را به صورت دستی اضافه کنید.

مراقب سایر گزینه‌های حفظ حریم خصوصی و امنیت باشید‌، مانند جلوگیری از نمایش مشخصات خود در نتایج جستجو و فعال کردن احراز هویت دو مرحله‌ای.

آنتی ویروس خود را به روز نگه دارید.

به احتمال زیاد شما اهمیت داشتن نرم‌افزار آنتی‌ویروس را بر روی رایانه خود می‌دانید و خوشبختانه روی بسیاری از دستگاه‌ها این نرم‌افزار نصب شده است. صرف زمان اضافی برای به روزرسانی به آخرین نسخه‌، به محافظت از رایانه در برابر بدافزارهای جدید‌، جاسوس افزارها و سایر ویروس‌ها کمک می‌کند. علاوه‌براین‌، هم Android و هم اپل به طور منظم به روز رسانی سیستم‌عامل را برای ایمن نگه داشتن دستگاه‌های تلفن همراه خود ارائه می‌دهند.

از گذرواژه‌های منحصر به فرد و قوی استفاده کنید.

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای ورود هکرها به حساب‌های شما این است که دسته‌ای نام کاربری و رمز عبور را در چندین سایت امتحان کنید. اگر یک سایت کوچک حاوی اطلاعات ورود به سیستم که برای کارت اعتباری یا حساب بانکی خود استفاده می‌کنید‌، خراب شود‌، همه چیز به سرعت آشفته می‌شود. خوشبختانه مدیران رمز عبور به راحتی می‌توانند از این تهدید امنیتی جلوگیری کنند. رمزهای عبور قوی ایجاد کنید که مختص هر سایتی است که استفاده می‌کنید و به مدیر اجازه دهید همه آنها را به خاطر بسپارد.

دریافت و استفاده از VPN

هر بار که در کافی شاپ محلی خود به Wi-Fi عمومی وارد می‌شوید‌، اطلاعات خود را در معرض خطر قرار می‌دهید. بسته به امنیت شبکه Wi-Fi‌، فعالیت آنلاین شما می‌تواند به خطربیفتد. خوشبختانه یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) این مشکل را از بین می‌برد. VPN‌ها همچنین آدرس IP شما را پنهان می‌کنند و مکان شما را از تبلیغ کنندگان و حتی ارائه دهنده خدمات اینترنتی پنهان  می‌کنند.

CACHE خود را پاک کنید.

آیا متوجه هستید که مرورگر وب شما چقدر اطلاعات در مورد شما می‌داند؟ کوکی‌ها‌، فعالیت موتورهای جستجو و سابقه مرور می‌توانند شامل اطلاعات شخصی باشند. بسته به اینکه از Firefox‌، Chrome یا مرورگر دیگری استفاده می‌کنید یا اینکه از دستگاه تلفن همراه استفاده می‌کنید‌، فرایندها کمی متفاوت است. هنگامی که مراحل پاکسازی حافظه پنهان خود را پیدا کردید‌، آن را مدام انجام دهید!

پاک کردن کش سیسم

به دنبال خرید از سایت‌های مطمئن باشید.

خرید از سایت‌های ناامن برای هکرها معدن طلا است. کارت اعتباری‌، اطلاعات حساب بانکی‌، آدرس و شماره تلفن خود را تنها با خرید در سایت‌های امن وارد کنید. به دنبال مواردی باشید که با توجه به آدرس سایت‌، داده‌ها را رمزگذاری و محافظت می‌کنند. HTTPS: به جای HTTP: نشان دهنده یک سایت امن است.

برای مشاهده کلیک کنید!

محتاط باشید و به دنبال طعمه‌ای از نوع لینک و پیوند در ایمیل‌های خود باشید. پیوندهای فیشینگ اغلب از شما می‌خواهند فایل‌های  ناایمن را بارگیری کنید که می‌توانند رایانه شما را با بدافزار آلوده کنند.

شماره کارت اعتباری خود را به یک غریبه نمی دهید‌، بنابراین اطلاعات شخصی خود را با همان امنیت به صورت آنلاین ارائه دهید! این اقدامات ساده امنیتی می‌تواند به شما در جلوگیری از هک شدن کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.